Перейти до основного вмісту

Програма "МініСофт Комерція" дозволяє використовувати фіскальні реєстратори для друку фіскальних чеків при продажу.

Фіскальний реєстратор (ФР) - пристрій із класу реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для здійснення друку фіскальних чеків.

Реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти і реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат із продажу  товарів (послуг) тощо.

Комп'ютерно-касова система - реєстратор розрахункових операцій, виконаний із застосуванням комп'ютерних засобів, що додатково виконує технологічні операції, визначені сферою його застосування, і забезпечує друкування розрахункових і інших звітних документів.

Фіскальний режим роботи - режим роботи реєстратора розрахункових операцій, що забезпечує безумовне виконання ним фіскальних функцій. Фіскальні функції - здатність реєстраторів розрахункових операцій забезпечувати одноразовий занесення, довгострокове збереження у фіскальній пам'яті, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій і в безготівковій формі.

Про переваги фіскальних реєстраторів і критерії їхнього вибору при покупці Ви можете прочитати в статті  "Вибір РРО — фіскальний реєстратор чи касовий апарат. Рекомендації фахівців".

Програма "МініСофт Комерція" забезпечує можливість використовувати всі моделі фіскальних реєстраторів, внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. При цьому для ряду сучасних ФР зі стрічкою в електронній формі в програмі є вбудований модуль обробки даних. До реєстраторів, з якими програма "МініСофт Комерція" взаємодіє прямо відносяться: МІНІ-ФП54.01, МІНІ-ФП81.01, МІНІ ФП82-01, Екселліо FP-280, Екселліо FPU 550ES, Екселліо FPP 350, Екселліо FP-700, Екселліо FP-2000, MG-N707TS, MG-P800TL, MG-T808TL, Datecs FP-101 Smart, ІКС-483LT, ІКС-А8800 і ІКС-E260T, а реєстратори Марія-301МТМ, Datecs FP 3530T, DATECS FP-3141T і інші можуть бути задіяні з використанням універсального драйвера, що купується окремо.

Програма реалізує друк фіскальних чеків при продажу, службових чеків (інкасація і внесення коштів у касу), чеків при поверненні товарів покупцем. Також є можливість надрукувати звіти фіскального реєстратора.

При використанні РРО до документів звітності належить, зокрема, z-звіт і x-звіт, що роздруковуються цим РРО.

Денний звіт (x-звіт) - документ установленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

Фіскальний звітний чек (z-звіт) - документ установленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься у фіскальну пам'ять.

x-звіт - денний звіт без обнулення інформації в оперативній пам'яті. Для РРО, у x-звіті яких не відзначається інформація про операції "службове внесення" або "службова видача" сум готівки, x-звіт означає сукупність x-звіту і будь-якого іншого звіту, де відзначені суми за цими операціями.

z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті з занесенням її до фіскальної пам'яті РРО. Для РРО, у z-звіті яких не відзначається інформація про операції "службове внесення" або "службова видача" сум готівки, z-звіт означає сукупність x-звіту і z-звіту, при цьому першим виконується x-звіт.

Програма дозволяє друкувати x-звіти і z-звіти з пункту "Фіскальні операції" меню.

Меню “Фіскальні операції” з командами фіскального реєстратора

Команда "Копія останнього чека" дозволяє роздрукувати копію останнього чеку.

Команда "Закрити поточний чек" дозволяє закрити відкритий чек.

Команда "Друк нульового чека" дозволяє роздрукувати пустий чек для перевірки роботоздатності ФР.

Команда "Службове внесення та виїмка" дозволяє здійснити у програмі інкасацію або внесення грошей в касу із друком відповідного службового чеку.

Команда "Звіт за період" дозволяє сформувати з фіскальної пам'яті ФР та роздрукувати звіт по продажам товарів за вказаний період на підставі фіскальних чеків.

Демо версія програми МініСофт Комерція